Таблиця множення числа 4. Обчислення значень числових виразів. Розв'язування задач.
Мета:
·
Формування предметних компетентностей: повторити знання учнів з теми «Таблиці множення та ділення на 2, 3», назви компонентів при
множенні, ознайомити учнів з таблицею
множення числа 4; вчити застосовувати знання таблиці множення числа 4 в процесі розв*язання
виразів; вчити розв'язувати задачі, застосовуючи таблицю
множення; розвивати критичне мислення, логічне
мислення, вміння виділяти головне;
·
Формування ключових компетентностей:
Уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце,
планувати власні дії, оцінювати свою роботу; розвивати
пізнавальний інтерес;
Комунікативної:
розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати
висловлювання з використанням математичних термінів;
Соціальної:
розвивати вміння продуктивно працювати в парах, виявляти ініціативу, докладати
зусилля для досягнення спільного результату;
Громадянської:
розширити знання учнів про мультиплікаційних символів – національних символів
України; виховувати повагу до культурної спадщини держави.
Тип уроку: урок розвитку знань,
формування умінь і навичок.
Основні терміни і поняття: множення , ділення.
Обладнання: таблиці множення і
ділення , підручник, малюнки коаків, картки для самостійної роботи.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Вправа « Зроби гарний
настрій»
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ
ЗНАНЬ
- Подивіться уважно на дошку і подумайте, що ми будемо робити сьогодні на
уроці?
1. Інтелектуальна розминка,
застосовуючи прийом « Батоги»
·
Результат дії множення?
·
Назви числа при множенні?
·
На що вказує перше число при множенні?
·
Про що говорить друге число при множенні?
·
Назвіть результати таблиці множення на 2.
·
Назви чисел при діленні?
·
Про що говорить перше число при діленні
·
На що вказує друге число?
2. Фронтальна робота « Мікрофон». Повторення таблиці множення та
ділення на 2 та 3.
3. Естафета «чия команда краща?» ( робота в групах)
Команди займають місця перед
своїм стовпчиком колоною, за сигналом перший учасник підбігає, розв’язує
приклад, передає крейду другому, і так далі.
2·8 + 9 =
3 · 8 = 7 =
3 · 6 +12= 3 · 6 – 12 =
3 · 4 + 56 =
3 · 4 = 54 =
( 27 – 24) · 3 = (
27 – 24) · 2 =
12 : 2 – 5 =
12 : 2 = 5 =
4. Гра «де чия
відповідь?» ( робота в парах )
— Запишіть відповіді у порядку спадання.
6. Математичний диктант
·
Перший множник 3, другий множник 5, знайти добуток.
·
Добуток чисел 9 і
2 поділити на 3.
·
Добуток чисел 7 і
2 зменшити на 3.
·
Частку чисел 15 і
3 збільшити на 3
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
1) Ввикористанням прийому « Коло
ідей»
— Подивіться уважно на таблички і скажіть, яка тема нашого уроку( Що ми бадемо вивчаи?) Сьогодні на уроці ми складемо таблицю множення числа 4. Будемо розв*язувати задачі.
2) Мотивація навчальної
діяльності.
-
А для чого нам потрібно знати таблицю множення на 4.? Де
в читті знадобляться ці знання?
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 93-94)
Завдання 601. Усне виконання завдання
Учні читають рівність і пояснюють, що показує множник 5.
— Як перевірити, що 4 ∙ 5 = 20?
Завдання 602. Колективне
опрацювання матеріалу
Учні пояснюють, як склали
таблицю множення числа 4, читають її «ланцюжком» і вибірково.
— Як можна одержати наступний
добуток із попереднього?
2. Робота над задачами ( усно)
1) На костюм йде 4 м тканини. Скільки тканини
потрібно для пошиття восьми костюмів?
2) Скільки стільців у
шкільному буфеті, якщо біля кожного з дев*яти столів
стоять 4 стільці?
3) Див. короткий запис на дошці.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Розв*язання задачі № 605, ( у зошитах)
( фронтальна робота з використанням прийому « Два – чотири – всі разом»)
2. № 606 ( перше, друге обчислення
коментовано, інд. робата з подальшою
взаємоперевіркою)
3.
№ 607 ( 1, 2 стовпчики)
4.
№ 604 ( Робота в парах з використанням прийому « Навчаючи
– вчусь»)
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
1)
Бесіда з використанням
прийому « Світлофор настрою)
-
Що повторили на уроці?
-
Що нового вивчили?
-
Що сьогодні вам здалося складним
-
Що зацікавило на уроці?
-
Чи подобіється вам працювати в парах? Групах?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 93-94, завдання 608; 609.
VII. Самооцінювання результатів навчальної діяльності
О Я все
зрозумів.
О Я
зрозумів тему, але мені ще потрібна допомога.
О Було важко. Я не все зрозумів до кінця.
Розв'язування логічних задач
1) Яку вагу можна зважити гирями 1 кг , 2 кг і 4 кг на шалькових вагах, якщо гирі можна класти на одну шальку вагів?
Розв’язання можна
супроводжувати малюнками.
Відповідь: будь-яка вага від
1 до 7 кг .
2) Ми знаємо, що Василько народився з 15 по 18 липня. За скільки запитань ми можемо взнати його день народження, якщо він згоден відповідати на наші запитання тільки «так» або «ні». Яким може бути перше запитання? Розв’язання. Треба визначити одне з 4 чисел. Це робиться у два запитання. Відповідь: за 2. Перше запитання може бути таким: «Ти народився з 15 по 16 липня?»
Tic Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac - iTane
ВідповістиВидалитиTac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac titanium engagement rings Tac Tac Tac Tac titanium belly ring Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac Tac titanium 4000 Tac Tac Tac Tac Tac is made with the same titanium forging recipe, it is a simple titanium exhaust tips Tac Tac Tac Tac
m771r5fwpfo227 male masturbator,horse dildo,vibrators,realistic dildo,dildos,vibrators,wholesale sex doll,women sexy toys,dog dildo f535l2erzqm978
ВідповістиВидалити