Природознавство 2 клас
Тема. Птахи навесні. Повернення перелітних птахів.
Мета:
·
Формування предметних компетентностей: розширювати знання учнів про розмаїття перелітних
птахів; з'ясовувати, які зміни відбуваються у птахів з настанням весни; навчати
бачити красу рідної природи, цінувати її і берегти; розвивати вміння знаходити
взаємозв’язки в природі; виховувати повагу до природи, любов і дбайливе
ставлення до птахів.
·
Формування ключових
компетентностей:
Уміння
вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче
місце, планувати власні дії, розвивати пізнавальний інтерес.
Комунікативної:
розвивати мовлення, вміння доводити
власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням природничих термінів.
Соціальної:
розвивати вміння продуктивно працювати в групах,
виявляти ініціативу, докладати зусилля для досягнення спільного результату.
Громадянської:
розширити знання учнів про природне
багатство України, народні символи України ( зокрема , лелека). Виховувати
повагу до культурної спадщини держави.
Тип уроку: урок
розвитку знань, формування умінь і навичок.
Обладнання: мультимедійна презентація, відео з голосами птахів,
матеріал для весняної галявини, малюнки перелітних птахів, слова до
«асоціативного куща», малюнки до вправи «крок допомоги».
Тип
уроку: урок з використанням нових
комп’ютерних технологій.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Гра „Маска”
2. Вступне слово вчителя
Повітря, земля і вода – це природа
Природа – це я, і ви – це природа,
пустелі і
гори, поля і ліси,
і ми – тільки частка цієї краси.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Інтерактивна вправа «
Батоги»
- Який
сьогодні день? Число?
- Яка зараз пора року?
_ Яка пора року йде після зими?
- Назвіть всі весняні місяці.
- Назвіть перші ознаки весни.( Розвиток
бруньок; розпускання листків; зеленіє трава; з'являються первоцвіти; дні стають
довшими, а ночі коротшими; сонце піднімається вище над горизонтом, повертаються
з вирію перелітні птахи.)
Діти називають ознаки весни і одночасно
на дошці з'вляюється весняна галявина: дерева з бруньками (листочками),
сонечко, первоцвіти, «ключі» птахів.
2. Перевірка домашнього
завдання
2.1. Інтерактивна вправа «
Крісло автора»
( учні по черзі розповідають про весняні зміни в житті рослин)
2.2. Гра « Так – ні» (
показуємо сигнальні картки)
-
Перші весняні квіти –
це (Ромашки. Підсніжники.)
-
У дерев починається – (
Опадання листя. Рух соку).
-
Першим зацвітає – ( Липа.
Вільха)
-
Земля повністю вкривається
травою у – ( Березні. Травні).